SSK hizmet dökümü sorgulama 2020 İsimden SGK

SSK hizmet dökümü sorgulama 2020: İsimden SSK hizmet dökümü sorgulama nasıl ve nereden yapılır?
Çalışanlamış olurı yakından ilgilendiren hizmetlerden biri SSK hizmet dökümü sorgulama işlemleri. Milyonlarca çalışan bu sorgulama ile sigorta kaydının olup olmadığını, sigorta giriş çıkışlarını takip edebiliyorlar. Ek olarak iş başvurularında yahut kredi başvuruların SGK hizmet dökümü sayesinde başvuru yapabiliyor. Eskiden SSK olarak malum günümüzde yeni adı SGK doğrusu toplumsal Güvenlik Kurumu adı altında sorgulama işlemleri gerçekleştiriliyor. SSK hizmet dökümü sorgulama 2020 için lüzumlu işlemleri adım adım anlatacağız. İsimden SSK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır? İşte ayrıntılar…

 
Çalışmış olduğunız sigorta kollarına bakılırsa SGK hizmet dökümü alabilirsiniz. 4A, 4B ve 4C sigorta kollarına bakılırsa hizmet dökümü E-Devlet üzerinden rahatlıkla alınabiliyor. Alınan döküm biroldukça müessese ve kurumun müracaat işlemlerinde kullanılabilir. E-devlet üzerinden barkotlu bir evrak olduğu için resmi bir evrak yerine geçecektir. SSK hizmet dökümü isimden sorgulama iyi mi yapılır? İşte SSK hizmet dökümü sorgulama ile ilgili tüm detaylar…

SGK TESCİL VE HİZMET DÖKÜMÜ
Çalışma yaşamımızdaki tüm iş giriş çıkışları, iş yeri bilgileri ve iş unvanı tarihleriyle birlikte SGK hizmet dökümü yardımıyla öğrenilebilir. Geçmiş yıllarda toplumsal Güvenlik Kurumu şubelerine gidilerek alınabilen bir hizmet türüydü. Gelişen teknoloji yardımıyla Türkiye'de kullanılan E-devlet sistemi içerisine dâhil edilerek yurttaşların rahatça sigorta dökümü alınmasını sağlandı. Sizde E-devlet şifreniz ile birkaç adım uygulayarak SGK hizmet dökümü sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemi adımları ile birlikte anlatacağız.

SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA
Sigorta kolları 3 ana bölüme ayrılmaktadır. Bunlar 4A, 4B ve 4C'dir. 4A, 4B ve 4C hizmet dökümü sorgulamak için E-Devlet kapısını kullanmanız gerekir. İşte yapmanız gerekenler…
SGK 4A hizmet dökümü sorgulaması yapmak için (https://www.Turkiye.Gov.Tr/4a-hizmet-dokumu) bu bağlantıya tıklayarak E-Devlet hesabınıza T.C. Ve şifre bilgilerinizi yazarak giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra hizmet dökümünüz rağmenıza çıkacaktır.
SGK 4B hizmet dökümü sorgulamak için (https://www.Turkiye.Gov.Tr/4b-hizmet-bilgisi) linke tıklayarak aynı şekilde E-devlet hesabınıza giriş yaparak ulaşabilirsiniz.
SGK 4C hizmet dökümü sorgulamak için (https://www.Turkiye.Gov.Tr/4c-emekli-aylik-bilgisi) linkine tıklayarak aylık bilgisi alabilirsiniz.
SİGORTA GİRİŞİ SORGULAMA

Çalışanlamış olur içinde maksimum dört gözle beklenen konulardan biri de bu sigorta girişi. Herhangi bir iş yerinde çalışmaya başladığımız ilk ay sigortamız yattı mı yatmadı mı diye merak ederiz. Hemen sigorta girişi sorgulamak isteriz. Bunu sorgulamak için E-devlet sistemine giriş yapmalıyız. Sigorta koluna göre sorgulama işlemi başlatmamız gerek. Bunun içinde SGK tescil işlemleri sayfasını kullanmalıyız.
SGK TESCİL
Sigorta kaydımızın olup olmadığını gösteren belgedir. Bir iş yerinde sigorta girişimiz olduğu süre e tescil kaydımız olmuş anlamına gelir. Bunu sorgulamak için:
E-devlet sayfasında bulunan SGK Tescil ve Hizmet Dökümü (https://www.Turkiye.Gov.Tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu) linkine tıklayarak giriş yapınız. Ekranda sigorta giriş kaydınız olup olmadığı gaslıkmektedir. Bu bölümde 4A, 4B ve 4C tescil bilgilerinizi, aylık bilgilerinizi ve hizmet dökümünüzü görüntüleyerek SGK hizmet dökümünüzü çıktı olarak alabilirsiniz.
Ekranda şu bilgiler yer almaktadır:
Adı Soyadı
T.C. Kimlik No
4A Sicil No
Sigorta Durumu etken veya eylemsiz
İşe Giriş tarihi
Uzun Vade Gün Sayısı
SGK HİZMET DÖKÜMÜ KULLANIM ALANLARI
SGK hizmet dökümü hayatımızın bir parçası şeklinde her alanda karşımıza çıkabilir. SGK hizmet dökümü çıktısı alarak bu belgeyi kullanabileceğiniz bazı alanlar vardır. Onları şu şekilde sıralayabiliriz:
Ne zaman emekli olurum?
SGK borç sorgulama
Emekli aylığı sorgulama
Emekli aylığı hesaplama
Vize müracaat
Mahkemeler
Kıdem hesaplama
İkramiye hesaplama
İş başvuruları
Kredi başvuruları

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Yerleştirme Sonuç Listesi

Evişlerinde Çalışanlar İçin İşe Giriş Belgesi

SGK Hizmet Dökümü 2020 AĞUSTOS